May 14, 2014

Majowe koncerty dla dzieci

Uczymy się być melomanami poznając piękno muzyki w Filharmonii Krakowskiej podczas koncertów dla dzieci.

W tym roku odbywają się one pod wspólnym tytułem „Gdzie jest muzyka?” Uczniowie z klasy 1 a oraz niektóre dzieci z klasy 2 a i 3 a poznają świat muzyki na własne uszy. Pierwszy raz w dniu 07.03.14 wysłuchaliśmy koncertu pt. „Zabawa w teatr”, a drugi raz w dniu 19.05.14 wysłuchaliśmy koncertu pt. „ Muzyczne akrobacje”. Podczas koncertów poznaliśmy wiele instrumentów, obejrzeliśmy także pokazy tańca, akrobatyki, nauczyliśmy się dużo nowych słów, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych historii świata i ludzi. Na pewno chętnie po wakacjach spotkamy się z aktorami Teatru im. J. Słowackiego p. Anną Sokołowską, czyli Babcią Melodią, p. Sławomirem Rokitą, czyli Dziadkiem Rytmusem oraz pianistką p. Renatą Żełobowską – Orzechowską, czyli Kuzynką Klawiaturką i właścicielem Wielkiego Magicznego Ekranu p. Mateuszem Bieniem.