Oct 14, 2014

Festyn jesienny w SP nr 10

08.10.2014 r. odbył się w naszej szkole bardzo wesoły Festyn Jesienny dla wszystkich uczniów, ich rodzin i gości. odczas festynu wszyscy świetnie bawiliśmy się podjadając smakołyki ze słoiczków, które przynieśli rodzice i nauczyciele. Można było także kosztować genialnie smaczne ciasta, które upiekli również rodzice. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup cebulek do szkolnego ogrodu. Zebraliśmy aż 262 zł. Hurrra!

Na sali gimnastycznej pobijaliśmy rekordy w pokonywaniu na czas trasy pełnej przeszkód i w innych, ciekawych konkurencjach.

Dzieci i rodzice wspólnie tworzyli papierowy mural o jesiennej tematyce. Musimy tylko jeszcze policzyć elementy jesienne umieszczone na nim. W przyszłym roku narysujemy ich więcej.

W zmaganiach na szacowanie ilości ziarenek grochu w butelce zwyciężyła mama Iwa. Gratulujemy !

Podczas festynu można było uczestniczyć w interesującym quizie przyrodniczym oraz spróbować swoich sił w znajomości słówek angielskich w Centrum Zasobów Języka Angielskiego i zdobywały rekordy komputerowe on – line.

W drugiej części festynu odbył się koncert poetycko – muzyczny. Wszystkie klasy 1-3 zaśpiewały piosenki ilustrując je ruchem i strojem.

Klasy starsze pod opieką p. E. Firy zaprezentowały swój muzyczny repertuar z akompaniamentem na dzwonkach.

Dzieci z klas młodszych i starszych recytowały wiersze jesienne i o innej tematyce. Niektórzy odważyli się wystąpić w duetach lub solo.

Podczas koncertu nie zabrakło energicznych czirliderek.

Bardzo podobała nam się inscenizacja w języku angielskim pt. „Rzepka”.

Ozdobą festynu był gitarowy koncert w wykonaniu Ali Guzior.

Podczas festynu niektórzy dotrwali do końca i stali się niespodzianką. Zamienili się, bowiem w lektorów. Wszystkie dzieci, które zostały słuchały fragmentów książek dla dzieci czytane przez swoich rodziców i nauczycieli.

Na końcu festynu zostały ogłoszone przez nauczycieli rekordy zdobyte podczas festynu.

Festyn zakończył się ostatecznie wspólnym poczęstunkiem, którym popisała się szkolna kuchnia na szóstkę.

Więcej zdjęć w Galerii..