Oct 22, 2015

Warsztaty w Muzeum Narodowym w Krakowie

2 października 2015 roku klasy 4- 6 uczestniczyły w ciekawych warsztatach w Muzeum Narodowym (odział Sukiennice) w ramach akcji „Kultura dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczniowie mogli podziwiać niezwykłe zbiory muzealne i bezpośrednio obcować z wielkimi, malarskimi dziełami. Klasa 4 wędrowała śladami legend krakowskich, następnie wykonywała ciekawą pracę plastyczną  pt:„Opowiem ci bajkę...”. Uczniowie klasy 5 aktywnie wędrowali po muzeum, realizując temat „Komu bije Dzwon Zygmunta?”. Młodzież z klasy szóstej brała udział w warsztacie pt. „Kot Leonarda...”.

Wszyscy twórczo spędzili czas i zapowiedzieli już kolejna wizytę w muzeum...

Eliza Sajewicz

Więcej zdjęć w Galerii..