Dec 17, 2015

I Krakowski Konkurs Języka Angielskiego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Krakowskim Konkursie Języka Angielskiego o Puchar Przewodniczącej Rady Dzielnicy II pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Aktywny Wypoczynek Grzegórzki, Szkoła Podstawowa nr 38 oraz Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie.

Konkurs składał się z 3 etapów:

I etap:             26.11.2015 r. – eliminacje szkolne

II etap:           09.12.2015 r.– eliminacje międzyszkolne w SP nr 38 w Krakowie

Finał:              17.12.2015 r.– finał w Śródmiejskiej Biblioteka Publiczna w Krakowie.

W I etapie wystartowało kilkunastu uczniów z klas 4a i 5a. Konkurs miał formę pisemną. Do II etapu zakwalifikowały się następujące osoby:

Klasa 4:

Patryk Wolski

Rafał Dobosz

Franciszek Kmieć

Klasa 5a:

Kamil Pietruszewski

Alicja Bigosińska

Liliana Krężołek

Eliminacje międzyszkolne również miały formę pisemną. Do finału przeszedł Patryk Wolski z kl. 4a zdobywając najwyższą liczbę punktów wśród czwartoklasistów.

Finał odbył się w Śródmiejskiej Bibliotece Publiczna w Krakowie. Konkurs składał się z trzech części: krótkiej prezentacji multimedialnej na wybrany temat dotyczący kultury krajów anglojęzycznych, testu wielokrotnego wyboru na temat kultury anglojęzycznej oraz wypowiedzi ustnej. Patryk Wolski zajął 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz wspaniałe nagrody.

Serdecznie gratulujemy oraz liczymy na kolejne sukcesy językowe!