Jan 31, 2012

V Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

Tradycyjnie uczniowie w naszej szkole w klasach 1 – 6 przystąpili do corocznego Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs jest organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.

Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej oraz rozwijanie twórczych talentów. Konkurs rozgrywany był w dwóch etapach : szkolnym i międzyszkolnym, a spośród wszystkich uczestników zostali wyłonieni Mistrzowie Czytania w czterech kategoriach wiekowych.

W naszej szkole zwyciężyli w klasach 1 – 3 uczennica klasy 2 a Wiktoria Ksieniewicz, a w kategorii klas 4 – 6 Aleksandra Krzanik z klasy 6 a.

Gratulacje! Powodzenia w dalszym etapie !