Jan 31, 2012

Przygotowanie do konkursu historycznego dla klasy 2 pt. „Żaczek”

Od 31.01. klasa 2 a pod opieką p. R. Pitali przygotowuje się do konkursu wiedzy historycznej „Żaczek” organizowanego przez Akademię Żakowską. Wykażemy się wiedzą tworząc w grupach co najmniej 3 księgi na wzór średniowiecznych. Dzisiaj oglądnęliśmy w szkole przedstawienie w którym dowiedzieliśmy się „Jak dawniej uczyli się studenci czyli żacy ?’, „Jak wyglądały księgi ?”, „Jak je tworzono, kupowano ?” Poznaliśmy trudne słowa np. iluminator, inicjał, inkaust, introligator, bedel, białogłowa i inne. Bawiliśmy się w…Nawojkę. A aktor wspaniale naśladował żaczka z dawnych czasów. Lekcja była bardzo pouczająca.

Opracowanie: R. Pitala