Jan 18, 2012

Konkursu wiedzy o Krakowie "Krakusek"

Klasy nauczania zintegrowanego od paru lat współpracują z Akademią Żakowską, organizatorem konkursu wiedzy o Krakowie Krakusek. 18 stycznia 2012 roku klasa 3a pisała test sprawdzający poziom wiedzy o naszym pięknym mieście. Wyłonił on zwyciężczynię etapu szkolnego tego konkursu. Została nią Maja Szopa.

Sam konkurs został poprzedzony solidnymi przygotowaniami w postaci wycieczki po Krakowie. To na niej uczniowie klasy 3 podziwiali najpiękniejsze budowle Krakowa, uczestnicząc czynnie w warsztatach edukacyjnych. Pobyt na Wawelu pozwolił dzieciom poznać zwyczaje i życie codzienne średniowiecznego Krakowa.

Klasa 3 a na zajęciach oraz indywidualnie poszerzała wiedzę na temat swojego miasta, poznawała ciekawostki i legendy z nimi związane. Laureatka etapu szkolnego w marcu weźmie udział w konkursie wraz z innymi rówieśnikami z Małopolski. Życzymy Mai powodzenia !