Nov 8, 2012

Halloween na wesoło

Dnia 30 października 2012 r. odbyła się w naszej szkole impreza pt. „Halloween na wesoło”.

Impreza odbyła się pod opieką nauczyciela języka angielskiego p. A. Kocur oraz p. E. Frączek i p. A. Iwańskiej ze świetlicy. W zabawie wzięły udział klasy I-III. Przygotowania do wydarzenia rozpoczęły się już wcześniej na lekcjach języka angielskiego, by uczniowie poszczególnych klas mogli być aktywni podczas imprezy oraz tym samym – uczyć się poprzez zabawę. W programie znalazły się między innymi przedstawienia, piosenki oraz konkursy.

Imprezę rozpoczęła krótka lekcja o Halloween, która wprowadziła w odpowiedni nastrój oraz dała dzieciom okazję do utrwalenia słówek i zwrotów związanych z tradycją Halloween. Klasa III przygotowała mini przedstawienie w oparciu o książeczkę anglojęzyczną pt. „Five Little Pumpkins”, zaś klasa I odśpiewała krótkie opowiadanie o dyni pt. „My Favourite Pumpkin”. Klasa II zaśpiewała piosenkę o czarownicy „It’s the witch”, w którą włączyły się uczniowie wszystkich trzech klas. Podczas imprezy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą pracę plastyczną związaną z tradycjami Halloween oraz uroczyste wręczenie nagród. Wszystkie dzieci, które przebrały się we wspaniałe kostiumy, zgodnie z tradycją, otrzymały cukierki.

Happy Halloween!