Mar 17, 2018

Stulecie Szkoły Podstawowej nr 10

W dniu 14.12.2017 roku nasza szkoła obchodziła swoje setne urodziny.

W uroczystości wzięli udział szanowni goście: Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa p. Dariusz Domajewski, Wizytator małopolskiego Kuratorium Oświaty p. Andrzej Janczy, przedstawicielka Zarządu Okręgu ZNP Małopolska p. Jadwiga Cieplińska – Puchała, Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej Sekcji Oświaty Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność” p. Elżbieta Cichocka, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 p. Jolanta Skóra. Swoją obecnością zaszczycili  nas byli dyrektorzy SP nr 10: p. Maria Badzioch i p. Jerzy Makowski. Gościliśmy także dyrektorów z zaprzyjaźnionych szkół:  Dyrektor SP nr 11  p. Barbara  Czepiel, Dyrektor SP nr 3 p. Beata Eisler,  Dyrektor Krakowskiej Szkoły Baletowej p. Svetlana Gaida. Mieliśmy przyjemność spotkać się również z emerytowanymi nauczycielkami. Podczas uroczystości obejrzeliśmy bardzo ciekawą prezentację na temat historii szkoły przygotowaną  przez absolwenta SP nr 10 p. dr Andrzeja Iwo Szokę. Wysłuchaliśmy recytacji wierszy uczniów – autorów  z naszej szkoły napisanych specjalnie z okazji 100 – lecia. Uczniowie wraz z nauczycielami i swoimi rodzicami wzięli udział w pokazie mody pt. „Na przełomie stu lat”. Wszyscy chętnie  prezentowali swoje talenty muzyczne, taneczne, plastyczne, kulinarne i organizacyjne. Uroczystość nie mogła odbyć się bez urodzinowego, ogromnego tortu. Z okazji urodzin powstała dokumentalna wystawa poświęcona historii SP nr 10, która znalazła swoje stałe miejsce na ścianach szkolnego korytarza. Teraz szkole należy życzyć 200 lat szczęścia.

Zapraszamy do galerii zdjęć wydarzenia..