Mar 29, 2018

Dzień Świętego Patryka

19 marca, w poniedziałek, obchodziliśmy przypadający w tym roku w sobotę Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii.

W tym dniu klasy starsze (IV - VII oraz oddziały gimnazjalne), a także nauczyciele przyszli do szkoły na zielono. Klasa, w której najwięcej uczniów założyło zielony strój, miała otrzymać zieloną nagrodę niespodziankę. Wybór nie był łatwy, ponieważ niemal wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania. Niektórzy uczniowie przyozdobili się również koniczynami i kapeluszami nawiązującymi do święta. Ostatecznie udało się przyznać ex aequo dwa pierwsze miejsca - dla klasy IV a oraz dla klasy Va.

Wybrani uczniowie z klas V, VI i VII mieli również dla swoich rówieśników pytania na temat świętego Patryka, Irlandii oraz ogólnie wysp brytyjskich. Poprawne odpowiedzi nagradzali symboliczną koniczynką, a zdobywca największej liczby koniczynek mógł liczyć na zieloną niespodziankę. Nagrody - selfie stick ufundowany przez firmę PEARSON oraz zielone linijki sygnowane firmą NVIDIA zdobyli Dawid Lumumba-Diya z Va oraz Kacper Lewandowski z IVa.
Wydarzenie przygotowały anglistki Ewelina Zuzińska i Anna Nowak

Zob. galerię zdjęć wydarzenia..