Apr 23, 2018

Klasy czwarte w Muzeum Inżynierii Miejskiej

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny klasa IVa i IVb odbyły wycieczkę do Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Gdy doszliśmy na miejsce, nikogo nie zastaliśmy przy kasach.

Szybko weszliśmy do środka jednego z budynków i znaleźliśmy się w sali zabaw. Niestety nie mogliśmy się pobawić , ponieważ przyszedł przewodnik i zaprosił nas do drugiego pomieszczenia, w którym mieliśmy  eksperymentować.

Kiedy trafiliśmy do sali,podzieliliśmy się na trzy grupy. I tak zaczęła  się nasza Magia w kuchni.
Podczas warsztatów przeprowadziliśmy doświadczenia z różnymi produktami,które można znaleźć w naszych domach. Dowiedzieliśmy się,  jak zmieścić jajko w butelce z wąską szyjką. Sprawdziliśmy, jaki kolor ma sok z czerwonej kapusty oraz  co lubią drożdże. Na zakończenie zajęć zrobiliśmy wulkan, korzystając z domowych zapasów takich jak: soda oczyszczona oraz kwasek cytrynowy. Odnieśliśmy sukces- wulkan wybuchł!
Po doświadczeniach wróciliśmy do sali zabaw ,gdzie  bawiliśmy się super !!

Wycieczka była udana, ale okropny zapach zmieszanych składników podczas jednego z doświadczeń pozostał z nami, aż do murów szkoły!

Sabina Stankiewicz klasa 4a