Apr 23, 2018

Wyjście klas czwartych do Arteteki

12 marca 2018 roku klasy 4a i b miały w planach wyjście do Arteteki na warsztaty Poznaj świat animacji.

Wyruszyliśmy o godzinie 8:00 rano. Pojechaliśmy tramwajem na ul. Rajską. Zaciekawieni wkroczyliśmy do budynku biblioteki. Kiedy przybył przewodnik , zaczęliśmy zwiedzanie Arteteki. Na początku obejrzeliśmy płyty z piosenkami polskimi i zagranicznymi. Potem weszliśmy na drugie piętro, gdzie było dużo półek, na których stały książki,w tym komiksy. Przewodnik opowiadał dużo ciekawych rzeczy na temat tych woluminów.

Usłyszałam również ,że w tej bibliotece można wypożyczać gry planszowe. Kiedy weszliśmy na kolejne piętro wiedzieliśmy ,że za niedługo zakończy się wycieczka. Na tym piętrze były filmy. Zuza bardzo chciała się dowiedzieć, czy na jakiejś półce nie ma filmu Titanic. Zuza była załamana, kiedy dowiedziała się,że  właśnie tego filmu nie mają w zestawie. Dowiedzieliśmy się  też,że studio Marvels od ponad 75 lat tworzy bohaterów takich jak: Hulk, Spiderman, Batman. Dowiedzieliśmy się także,że książki mogą być w formie plakatu, a nawet mogą być zamknięte w butelce.

Po tym interesującym zwiedzaniu mieliśmy warsztaty o animacji. Widzieliśmy dużo filmów dokumentalnych o tym, jak animacja tworzyła się z biegiem dni i z biegiem lat. Następnie pani  przewodnik rozdała nam  tablety, na których mieliśmy zrobić w grupach animację w specjalnym programie. Po zrobieniu animacji skończyliśmy  nasze warsztaty.

Świeciło piękne słońce,a my zadowoleni wracaliśmy tramwajem do szkoły.
Tylko szkoda,że nasz kolega Michał skakał jak kózka i zamiast na wycieczkę poskakał do domu na jednej nodze .

Sabina Stankiewicz, klasa IV a