Jun 5, 2018

III miejsce w Konkursie na Najpiękniejszego Smoka 18 Wielkiej Parady Smoków „Smoki z Dziennika Marco Polo”

W dniu 03.06.2018 r. reprezentacja naszej szkoły zdobyła III miejsce w konkursie na Najpiękniejszego Smoka 18 Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska.

Smoka o imieniu Szuszu stworzyli rodzice z klasy 2a. Swojej pomocy użyczyli reprezentanci klasy 2b, 1a oraz klasy 3a. Dzieci również dzielnie pomagały w tworzeniu elementów smoka. Najważniejsze informacje o smoku: związany był  wiatrem. Smok wiatru towarzyszył Marco Polo w morskich fragmentach jego podróży zapewniając pomyśle wiatry, później jednak zaprzyjaźnił się z podróżnikiem i nie chcąc go opuszczać towarzyszył mu w podróży lądem - odganiał deszczowe chmury i przywierał małe obłoczki dające cień w upalne dni.

Cieszymy się, że nasza praca i trud animowania smoka został zauważony i nagrodzony.

Zob. Galerię zdjęć...

Smocza rymowanka o Szuszu

Podczas parady smoków powtarzaliśmy rymowankę dzięki, której można było lepiej poznać się z naszym smokiem.

Szuszu – wiatru smok.

Pędzi chmury cały rok.

Gdy chcesz wiatru, słońca, cienia

on pogodę szybko zmienia.

Szuszu zwiedzał świat

z Marco Polo za pan brat.

Staraliśmy się, aby było nas słychać na każdym odcinku trasy Smoczej Parady.