Apr 21, 2012

Konkurs „Żaczek Krakowski”

Hurrrra !  Niesamowite ! Zdobyliśmy nagrodę Grand Prix w konkursie „Żaczek Krakowski”.

Jury w składzie: Jerzy Wożniakiewicz – Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Joanna Ślaga – Kierownik Działu Oświatowego Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Aleksandra Rzońca – prezes Stowarzyszenia SZERSZE HORYZONTY, Katarzyna Zięba –przedstawiciel  Działu Promocji Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego

po przeglądzie 56 prac nadesłanych na konkurs postanowiło przyznać :

GRAND PRIX   Zespołowi  klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 10 (ZSO nr 1)w składzie:

Liliana Bobula, Krzysztof Dobosz, Patryk Grzesiak, Piotr Mizera, Witold Myrek,  Piotr Pompa, Nadia Porębny, Natalia Witowska , za księgę pt. „Kolorowy słownik wyrazów Żaczka”.

Nagrodę, a właściwie nagrody wręczono nam podczas uroczystej Gali w dniu 04.04.2012, która odbyła się w Collegium Maius. Nie mogliśmy doczekać się wręczenia nagrody. Nasza księga podczas Gali leżała na wystawie na honorowym miejscu i wszyscy się nią zachwycali. Wydawało nam się, że to co się dzieje jest trochę bajkowe, wręcz niemożliwe. A to jednak na nas czekały wspaniałe nagrody. Oprócz przepięknych książek, dyplomów, piór, długopisów dla każdego otrzymaliśmy piękne gry, album, książki, planszy edukacyjne dla całej klasy. Ku naszemu ogromnemu zdziwieniu otrzymaliśmy gigantyczny tort śmietankowy z napisem Żaczek Krakowski z zielonym robaczkiem w kapeluszu z lukru, który wychodził z tortu. Oczywiście tort był dla całej klasy, a poczęstowaliśmy nim wszystkich pracowników szkoły. Oczywiście tort był przepyszny, a każde dziecko musiało skosztować chociaż kawałek robaczka. Ale najważniejsze nagrody są przed nami. Zostaliśmy zaproszeni jako pierwsi goście do średniowiecznego Skryptorium w Tyńcu, do Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej oraz na warsztaty kaligrafii. Rewelacja!