Oct 26, 2013

Muuvit – Ruszaj się z klasą

Klasa 1 a podczas zajęć szkolnych oraz pozaszkolnych wykorzystuje narzędzie internetowe udostępnione przez twórców projektu europejskiego Muuvit.

W ramach tego projektu codziennie z pomocą rodziców mierzymy czas poświęcony na ruch. Każde 10 minut ruchu to punkt. Sumujemy punkty indywidualne, a potem wpisujemy je na konto klasy w Internecie. Dzięki punktom poruszamy się wybranymi trasami wirtualnie po świecie. Swoją drogę obserwujemy na mapie w komputerze oraz na mapie, która wisi w naszej klasie. O każdym państwie i mieście czytamy ciekawe informacje, oglądamy zdjęcia. Mamy też wycieczki bonusowe. Ciekawe dokąd dojdziemy?