Witamy w naszej świetlicy!

Świetlica czynna jest w godzinach 7:10 - 17:00

Wychodząc na przeciw potrzebom dzieci zajęcia w świetlicy organizowane są z wielką troską i oddaniem przez zespół nauczycieli. Szczególną uwagę zwracamy na promowanie postawy wzajemnej życzliwości i szacunku względem siebie, kształtowanie i utrwalanie nawyków kultury osobistej.

Organizujemy imprezy grupowe mające na celu integrację, odpowiedzialność, życzliwość, atmosferę szacunku i wzajemnej pomocy (zabawy integrujące, ruchowe, zabawa andrzejkowa, mikołajki, spotkania wigilijne, zabawa karnawałowa, wielkanocny „Gaik”, dzień dziecka i sportu, „Święto Misia”, „Dzień Ziemniaka”)

Do naszej dyspozycji są dwie bardzo duże sale. Pierwsza sala służy do zabawy, wyposażona jest w duże klocki firmy „Bambino”, klocki drewniane i plastikowe, maskotki, zabawki dla dziewczynek i chłopców. Zestaw wypoczynkowy, jak również biblioteczkę z literaturą dla dzieci.

Druga sala służy do: spożywania posiłków, zajęć plastycznych, czytelniczych, gier i zabaw planszowych, posiada półeczki na tornistry, oraz zlew z bieżącą wodą.

W sali znajduje się duży telewizor - w każdą środę organizowany jest dzień filmowy ( z popcornem, zakupionym w szkolnym sklepiku) - oglądamy bajki, filmy i programy przyrodnicze. Po każdym seansie organizowany jest konkurs plastyczny na temat oglądanego filmu lub bajki z nagrodami.

W naszej sali mamy też kącik komputerowy (6 komputerów) w każdy piątek organizowany jest dzień komputerowy i komórkowy - w tym dniu uczniowie uczęszczający do świetlicy mogą przynieść z domu: telefony komórkowe, tablety z własnymi grami.

Nauczyciele zwracają dużą uwagę na rozwijanie aktywności twórczych i zdolności manualnych u dzieci. Prace dzieci eksponowane są na wystawach znajdujących się na korytarzu szkolnym, oraz wykorzystywane są do dekoracji imprez szkolnych.

Wiosną i jesienią, kiedy tylko sprzyja pogoda organizujemy dzieciom zabawy na świeżym powietrzu. Mamy do dyspozycji boiska do: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, piaskownicę, bieżnie i ogród kwiatowy.

Codziennie pomagamy uczniom w odrabianiu zadań domowych, zabierając dzieci w tym celu do wolnej klasy.

Pod opieką nauczyciela świetlicy uczniowie korzystają z obiadów w stołówce szkolnej.