Anielskie Boże Narodzenie 2015

„Anioły mogą zejść do ludzi,przebiec calutki świat.Śnieg taki czysty, że nie ubrudzibiałych, anielskich szat…”

W tym roku nasze coroczne spotkanie bożonarodzeniowe „Nasza Choinka” obchodziliśmy i przeżywaliśmy w sposób szczególny. Moglibyśmy nazwać ją „anielską”, ponieważ jak anioły, chcieliśmy być dobrzy i pragnęliśmy pomóc innym potrzebującym. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Gimnazjum nr 6 podjęli wspólne działania, aby wesprzeć pracę Fundacji ALMA SPEI.

Nasze szkolne Anioły  poprzez zaczarowaną poezję sprowadziły te prawdziwe „Anielskie Istoty” do nas…

Anioły zagościły wśród nas. Większość z nas miała na sobie ich  symbole: skrzydełka i aureolki. Następnie obejrzeliśmy Bożonarodzeniowe Jasełka w wykonaniu uczniów klasy 4 i szkolnego chórku, które otworzyły naszą uroczystość.

Boże Narodzenie to Święto z okazji Narodzin Pana Jezusa. Te Narodziny powinny w każdym z nas być źródłem  miłości i dobra oraz pomocy bliźnim.

W czasie uroczystości gościła wśród nas  Pani Ewa Stadtmuller, która w ubiegłym roku szkolnym pierwsza opowiadała nam o działalności Fundacji ALMA SPEI i zaangażowała nas w pomoc. Akcję nazwaliśmy „Daj odetchnąć”, a pieniądze z akcji przeznaczyliśmy na zakup inhalatorów.

Panią Ewę Stadtmuller przedstawiliśmy naszym Rodzicom. Bez ich pomocy nie moglibyśmy się tak zaangażować w tę akcję.

– To nasze Mamy upiekły pyszne ciasta na Kiermasz „Pychotki z 10 i Gimnazjum nr 6”.

– Klasa 2a przygotowała „Jesienny koncert” pt:„Szal pani Jesieni” dla kolegów z klas nauczania początkowego oraz swoich rodziców.

– Wejściówki na dyskotekę andrzejkową klas 4-6  zasiliły konto fundacji.

– Do puszki wrzucaliśmy pieniądze z „Kiermaszu Anielskie Uczynki”.

– Kalendarzyk i zakładka z Aniołem na przyszły rok przyniosły też dodatkowy dochód.

– W naszej szkole odbył się również konkurs pt: „Anioł Szczęścia”, którego wyniki przedstawiła Pani Renata Pitala. Prace zwycięzców umieszczone zostały na zakładce oraz w kalendarzyku.

Pani Ewa Stadtmuller wraz z  asystentką, najmłodszą uczennicą naszej szkoły- Julką, wylosowały karteczki z nazwiskami szczęściarzy, którzy byli bardzo aktywni w naszych kwestach. Dostali oni książeczki autorstwa Pani Stadtmuller z osobistą dedykacją. Była to wspaniała pamiątka dla każdego.Pani Dyrektor Ewa Jaśkowiec przekazała puszki z zebranymi przez uczniów pieniędzmi. Odebrała je w imieniu Fundacji ALMA SPEI Pani Ewa Stadtmuller.

Na zakończenie naszego świątecznego spotkania uczniowie z samorządu uczniowskiego symbolicznie przełamali się  z wszystkimi opłatkiem, a bożonarodzeniowymi życzeniami były słowa wiersza księdza Jana Twardowskiego pt: „Pomódlmy się w Noc Betlejemską”.

E. Sajewicz

E. Frączek

Skip to content