Wizyta w konsulacie USA

Dnia 30 listopada uczniowie klasy 5 a pod opieką p. Anny Jurczak oraz p. Anny Matuły z YLRC udali się z wizytą do konsulatu Stanów Zjednoczonych mieszczącego się przy ul. Stolarskiej.  Nasza szkoła została  wyróżniona, ponieważ zajęcia organizowane są przede wszystkim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Na miejscu odbyły się warsztaty ze studentami z trzech różnych Stanów: Teksasu, Michigan oraz Tennessee.  Spotkanie rozpoczęli uczniowie klasy 5a (Rafał, Janek, Franek, Patryk i Tomek), którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie mini-prezentacji na temat atrakcji turystycznych w Polsce po angielsku. Chłopcy profesjonalnie przeprowadzili quiz dla gości w konsulacie, a następnie studenci przedstawili najważniejsze informacje dotyczące USA.  Jennifer, Sabina i Luke w ciekawy sposób powiedzieli o swoich stanach i miastach, z których pochodzą. Po wszystkim nasi uczniowie mieli szansę zadać pytania.Na koniec wszyscy otrzymali upominki od przedtawicieli konsulatu, zapozowali do wspólnego zdjęcia oraz wpisali się do pamiątkowej kroniki. Takie wyjścia jeszcze bardziej utwierdzają nas w przekonaniu, że nauka języków to podstawa.

Skip to content