Wycieczka do Bielska-Białej i Ustronia

W dniach 28-29.05 uczniowie z klas 5a, 4a, 6a oraz 3a pojechali w okolice Beskidu Śląskiego.

Pierwszego dnia wyjechaliśmy kolejką gondolową na Szyndzielnię, a stamtąd powędrowaliśmy na Klimczok. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek w schronisku. Następnie zwiedziliśmy Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej oraz udaliśmy się na krótki spacer po mieście, podczas którego pan przewodnik opowiedział nam o najważniejszych zabytkach tego miasta. Wieczór spędziliśmy w Ustroniu w schronisku młodzieżowym. Nikt się nie nudził – i sportowcy i tancerze mogli się wyszaleć!

Drugi dzień rozpoczęliśmy od przejazdu do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu, gdzie z bliska mogliśmy się przyjrzeć leśnym zwierzętom, a nawet je pogłaskać. Największą atrakcją okazały się pokazy lotów ptaków drapieżnych oraz sów. Wielu z nas zrobiło sobie zdjęcie z orłem lub sokołem na ramieniu! Kolejnym punktem programu był spacer po Wiśle, gdzie spotkaliśmy się z czekoladowym Adamem Małyszem, zwiedziliśmy skocznię oraz zakupiliśmy pamiątki. Na koniec popłynęliśmy w rejs po Jeziorze Żywieckim. Wszyscy są zdania, że było super, ale… za krótko:-)

Skip to content