Jun 4, 2015

Dzień Dziecka w Kopalni Soli w Bochni

Dzieci z klasy 1b oraz z klasy 2a świętowały Dzień Dziecka w Kopalni Soli w Bochni.

Czas w kopalni bardzo szybko i ciekawie wpisał się w naszą pamięć. Spotkaliśmy pod ziemią holograficzne postacie z dawnych czasów np. zakonnika Cystersa, królów Polski, dziwnie mówiących kupców, zapracowanych górników i nawet konia. Przejechaliśmy pociągiem Kubusiem przez środek kaplicy, widzieliśmy kręcący się kierat, słyszeliśmy rozmawiających górników i szum wody wlewającej się do kopalni. Spotkaliśmy się również z duchem kopalni Skarbnikiem, który obdarował nas woreczkiem soli w płóciennym woreczku. A po obejrzeniu trasy wycieczkowej mogliśmy bawić się na podziemnym boisku i wspólnie spędzić czas na placu zabaw. Będziemy chcieli tam wrócić.

Więcej zdjęć w Galerii..