Misja i Wizja

Misją Szkoły Podstawowej nr 10 jest zapewnienie uczniom wszechstronnego rozwoju, który przygotuje ich nie tylko do dalszej edukacji, ale także do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Wierzymy, że każdy uczeń jest unikalny i posiada indywidualny zestaw talentów oraz zdolności, które należy rozwijać w przyjaznym i wspierającym środowisku. Nasza szkoła stawia na kreatywność, innowacyjność i samodzielne myślenie, co jest kluczowe w szybko zmieniającym się świecie.

Prawosławna Szkoła dla Dziewcząt w Betanii - Polska Pomoc

Nasza Historia

Szkoła Podstawowa nr 10 w Krakowie, z ponad stuletnią tradycją, jest instytucją, która od zawsze była synonimem wysokiej jakości edukacji. Założona na początku XX wieku, szkoła przetrwała wiele zmian politycznych i społecznych, dostosowując swoje metody nauczania do zmieniających się potrzeb i aspiracji młodych pokoleń. Jej mury były świadkami wielu ważnych wydarzeń historycznych, które ukształtowały zarówno lokalną społeczność, jak i cały kraj.

W ciągu lat szkoła rozwijała się, nie tylko fizycznie przez rozbudowę i modernizację infrastruktury, ale także intelektualnie i kulturowo. Dzięki zaangażowaniu kolejnych pokoleń nauczycieli i dyrektorów, Szkoła Podstawowa nr 10 stała się miejscem, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Szeroki zakres przedmiotów, w tym języki obce, zajęcia artystyczne i rozbudowany program sportowy, sprawiają, że szkoła jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających uczniów i ich rodziców.

Wizja szkoły opiera się na przekonaniu, że edukacja jest fundamentem na drodze do osiągnięcia osobistego sukcesu i dobrobytu. Staramy się, aby nasi uczniowie byli nie tylko dobrze wykształceni, ale także świadomi obywateli, którzy z szacunkiem odnoszą się do różnorodności kulturowej i społecznej. Pragniemy, aby absolwenci Szkoły Podstawowej nr 10 byli gotowi stawić czoła wyzwaniom przyszłości, będąc jednocześnie związani z lokalną społecznością i jej wartościami.

Nasz Zespół

Nasz zespół pedagogiczny składa się z wykwalifikowanych nauczycieli, którzy są pasjonatami swoich dziedzin. Każdy z nich wnosi do szkoły coś wyjątkowego, tworząc bogate i różnorodne środowisko edukacyjne. Nasi nauczyciele regularnie uczestniczą w szkoleniach i warsztatach, aby być na bieżąco z najnowszymi metodami nauczania i technologiami edukacyjnymi. Ich zaangażowanie w rozwój zawodowy jest dowodem na to, że Szkoła Podstawowa nr 10 stawia na ciągły rozwój i doskonalenie.

Kadra administracyjna i pomocnicza również odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu naszej szkoły. Dzięki ich ciężkiej pracy i poświęceniu, wszystkie procesy administracyjne przebiegają sprawnie, a uczniowie mają zapewnione bezpieczne i komfortowe warunki do nauki. Ich wsparcie jest nieocenione zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów, tworząc przyjazną atmosferę, która jest wizytówką naszej szkoły.

Osiągnięcia i Innowacje

Szkoła Podstawowa nr 10 jest dumna ze swoich licznych osiągnięć, zarówno w dziedzinie edukacji, jak i w różnych konkursach i zawodach. Nasi uczniowie regularnie zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach matematycznych, językowych, artystycznych oraz sportowych. Te sukcesy są dowodem na skuteczność naszego podejścia edukacyjnego i motywują nas do dalszej pracy i rozwoju.

W ostatnich latach szkoła zainwestowała w nowoczesne technologie edukacyjne, w tym w tablice interaktywne, laboratoria komputerowe i nowoczesne pomoce dydaktyczne. Dzięki temu uczniowie mają możliwość nauki w sposób bardziej angażujący i interaktywny. Innowacyjne podejście do nauczania i uczenia się sprawia, że szkoła jest w stanie dostosować się do indywidualnych potrzeb każdego ucznia, jednocześnie zachowując wysokie standardy edukacyjne.

book glasses watch knowledge 1052014

Nasze Wartości

Podstawą naszej szkoły są wartości takie jak szacunek, odpowiedzialność, uczciwość i współpraca. Uczymy naszych uczniów, aby byli otwarci na różnorodność, empatyczni i gotowi do pomocy innym. Wierzymy, że te wartości są kluczowe nie tylko w edukacji, ale także w życiu codziennym i zawodowym. Nasz program nauczania jest tak skonstruowany, aby promować te wartości wśród uczniów na każdym etapie ich edukacji.

Szkoła Podstawowa nr 10 kładzie również duży nacisk na rozwój społeczny i emocjonalny uczniów. Programy mentoringowe, zajęcia z psychologiem szkolnym oraz liczne projekty społeczne mają na celu wsparcie uczniów w ich rozwoju osobistym i społecznym. Tworzymy środowisko, w którym każdy uczeń czuje się bezpieczny, szanowany i jest zachęcany do wyrażania swoich opinii i uczuć.

teacher