Sep 27, 2015

Europejski Dzień Języków 2015

25 września 2015r. w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków, który przypada 26 września.

Na początku prowadzący uroczystość (przewodniczący szkoły i vice przewodnicząca) powitali: Panią Dyrektor, Grono Pedagogiczne, pracowników szkoły, klasy 1-6 oraz gości z zaprzyjaźnionej szkoły na Ruczaju i opowiedzieli różne ciekawostki o Europejskim Dniu Języków.
Potem kl. 3a wystąpiła w przedstawieniu pt.: "The legend of King Krak and the Wawel Dragon”.

Następnie przedstawiono różne projekty językowe i quizy:

* ,,Cześć” w różnych językach - Wiktoria, Weronika z kl.6a

* Odgłosy zwierząt w różnych językach - pani A. Kocur

* Łamańce językowe - Mateusz, Maciek z kl. 6a

* Zapożyczenia z różnych języków - uczniowie z kl.6a

* Wspólne słowa w różnych językach – Mateusz, Krzyś  - kl.6a

W kolejnej części uroczystości uczniowie klas 1-5 zaprezentowali swoje utwory podczas koncertu piosenki i wierszy obcojęzycznych.

Europejski Dzień Języków był również okazją do przeprowadzenia konkursów:

*konkurs z flagami- pani A. Kocur

*Konkurs pamiątek- pani R. Pitala

*Quiz językowy- Nikola, Kasia, Karina z kl.5a

Na koniec prowadzący podsumowali obchody Europejskiego Dnia Języków, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, że na świecie istnieje od 6000 do 7000 języków. Większość z nich jest używana w Azji i Afryce. Przynajmniej połowa populacji na świecie jest dwujęzyczna lub wielojęzyczna, a dwujęzyczność sprawia że człowiek lepiej myśli oraz łatwiej jest mu się nauczyć kolejnych języków.

/Anna Drewnik i Piotr Mizera z kl. 6a/

Zobacz galerię zdjęć