Aktualności
Sep 28, 2017

Europejski Dzień Języków


26 września jak co roku w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków.


To doskonała okazja do pochwalenia się znajomością kultury i języków państw europejskich. W tym roku udział wzięły osobno klasy I - III Szkoły Podstawowej oraz klasy IV - VII oraz II i III gimnazjum.
 
Młodsze dzieci uczyły się najważniejszych zwrotów po angielsku, niemiecku, francusku, śpiewały wspólnie obcojęzyczne piosenki oraz zgadywały państwo po jego fladze. Nie zabrakło również integracji - w mieszanych grupach wyłonionych w drodze losowania uczniowie wykonywali wspólnie plakat przedstawiający święto.
 
Starsi uczniowie przygotowali różnorodne prezentacje o wylosowanych krajach: Niemczech, Włoszech, Austrii, Litwie, Czechach, Finlandii i Hiszpanii. Pojawiły się nie tylko prezentacje multimedialne oraz plakaty, ale również nauka najważniejszych zwrotów w danym języku, świecący wulkan, hiszpańskie ciasteczka oraz kolorowe flagi. 
 
Najciekawszym według jury pomysłem okazała się scenka wykonana przez klasę 7a, która przeprowadziła krótką lekcję historii.
 
W tym dniu ogłoszono również zwycięzców konkursu na najważniejsze budynki Europy spośród uczniów klas IV - VII oraz II i III gimnazjum. Uczniowie przygotowali przestrzenne prace przedstawiające Big Ben, Wieżę Eiffle'a, Eurotunel, Krzywą Wieżę w Pizie, Stonehenge oraz inne piękne budowle. Autorami najlepszych prac byli:
 
I miejsce - Zuzanna Patecka z klasy 4b
II miejsce - Natasza Kołodziej z klasy 5a
III miejsce - Maciej Zaborowski z klasy 4a
wyróżnienie: Julia Ślęczka z klasy 4a
wyróżnienie: Oskar Fundalski z klasy 2a gimnazjum
 
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za wkład pracy, a rodzicom za pomoc i wsparcie swoich dzieci.
 
Wydarzenie przygotowali angliści: p. Anna Nowak, p. Rafał Pilichiewicz, p. Ewelina Zuzińska przy wsparciu Centrum Zasobów Dydaktycznych Young Learners Resource Center oraz Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Anną Ludwik.

Zob. zdjęcia w Galerii..
 

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie ul. Ks. Fr Blachnickiego 1 31-535 Kraków