Aktualności
Dec 22, 2017

Językowy koncert kolęd i piosenek świątecznych


We wtorek 19 grudnia w naszej szkole odbył się językowy koncert kolęd i piosenek świątecznych dla klas IV-VII oraz gimnazjum.


Każda klasa zaprezentowała wybrany wcześniej utwór w języku angielskim, który treścią nawiązuje do tematyki świątecznej - np. "Jingle Bells", "Rudolph the red nosed reindeer", "Santa Claus is coming to town" czy "Last Christmas", a dodatkowo dziewczyny z IVa przygotowały piosenkę "Santa tell me". Uczniowie przebrali się w stroje nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki tekstom wyświetlanym na ekranie publiczność mogła się włączyć w śpiew. 
 
Występy prezentowały wysoki poziom, a uczniowie niezwykle się zaangażowali w występ, ale jury postanowiło wyróżnić trzy klasy: klasę VIa, klasę Va oraz klasę II gimnazjum.
 
Przed koncertem każdy uczeń otrzymał kartkę z quizem dotyczącym tekstów piosenek. Wypełnione i podpisane quizy z dobrymi odpowiedziami brały udział w losowaniu. Najbardziej uważni byli Bartosz Bigosiński z klasy IVb, Magdalena Mistarz z klasy VIa oraz Gabriela Suślik z klasy VIIa. 
 
Na koniec wszyscy razem zaśpiewaliśmy utwór "Cicha noc" w czterech językach: angielskim, niemieckim, francuskim oraz polskim. Koncert pozwolił wczuć się w świąteczną atmosferę świąt, jak również poćwiczyć wymowę i intonację języków, których uczymy się w naszej szkole - a klasom, które jeszcze nie uczą się francuskiego ani niemieckiego, okazję do poznania ich brzmienia.
 
Koncert przygotowały anglistki z Ewelina Zuzińska i Anna Nowak przy współpracy z Young Learners Resource Center i panią Małgorzatą Gadacz.

Zob. Galerię zdjęć..

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie ul. Ks. Fr Blachnickiego 1 31-535 Kraków