May 16, 2018

Wizyta lekarza

13 kwietnia 2018 r. miał zaszczyt odwiedzić nas, czyli klasę 4a-dr Janusz Glazar, prywatnie- dziadziu  Macieja Zaborowskiego.

W pierwszej części spotkania dr Glazar opowiadał o

- narkotykach,

- alkoholu,

- lekach,

- papierosach

i kawie.

Powiedział nam czym one są,  jaki mają skład, Jakie maja znaczenie i wpływ dla naszego organizmu- jakie dawki mogą prowadzić do uszkodzenia poszczególnych narządów w organizmie (m.in. wątroby, nerek, trzustki, mózgu, płuca itd.), a nawet do śmierci.

W drugiej części wizyty można było zadawać różne pytania, co też robiliśmy.

Dr Glazar cały czas podkreślał i przestrzegał nas aby nie zaczynać i nie próbować tych używek oraz abyśmy – jako dzieci nie dali się namawiać przez starszych kolegów czy koleżanki do ich spróbowania.

Na koniec powiedział nam krótko czym jest sztuczna nerka , dializy, kto i kiedy może trafić, jak wygląda życie człowieka, który musi co drugi dzień chodzić lub jeżdzić na 4-5 godzin do szpitala na dializy.

To było bardzo ciekawe i pouczająca wizyta. Mamy nadzieję , że będzie takich więcej.