May 10, 2013

Uroczysty apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

W dniu 06.05.2013 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na sali gimnastycznej podczas apelu upamiętniającym rocznicę uchwalenia ważnego dla naszego kraju dokumentu - Konstytucji 3 maja.

Od 1791 roku do dzisiejszych czasów upłynęły wieki. Wtedy ówcześni ludzie bardzo ucieszyli się ze zmian jakie wprowadzała nowa konstytucja. My swoimi radosnymi występami pokazaliśmy również, że potrafimy się tak samo cieszyć jak ludzie dawno temu. Uroczystość została uświetniona występem zespołu wokalno – muzycznego Cantus Firmus z repertuarem pieśni patriotycznych. Wystąpiła również grupa taneczna prezentując pięknego krakowiaka oraz polkę. Wszyscy uczniowie zaśpiewali pieśń patriotyczną pt. „Witaj jutrzenko majowa”, a uczniowie z klas starszych opowiedzieli nam poprzez poezję i opowiadania dzieje tamtych odległych czasów.

Więcej zdjęć w Galerii