Oct 26, 2013

Wycieczka do Wiśnicza – Rozdziela

W tym roku szkolnym uczniowie klas 4-6 mieli wspaniałą okazję, by podziwiać Polską Złotą Jesień w górach.

Pierwszym punktem wycieczki był Zamek w Wiśniczu, gdzie pani przewodnik przybliżyła wszystkim historię zamku oraz rodów go zamieszkujących. Następnie pojechaliśmy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rozdzielu, skąd rozpoczęliśmy wędrówkę Małą Pętlą Rozdzielską. Pierwszym przystankiem był szczyt Jastrząbki, na którym znajduje się wojskowy cmentarz z I wojny światowej. Opowieści pana przewodnika były dla dzieci wspaniałą lekcją historii. Gdy już troszkę odpoczęliśmy powędrowaliśmy na Łopusze, by szlakiem niebieskim dojść z powrotem do schroniska. Trzygodzinna trasa przez Beskid Wyspowy była nie lada wyzwaniem, ale piękna pogoda, widoki oraz uśmiechy na twarzach wynagradzały wszelkie zmęczenie. Zwieńczeniem wyprawy było ognisko oraz pieczenie kiełbasek. Starczyło nawet czasu na krótkie zawody sportowe przy schronisku. Mamy nadzieję, że kolejna wycieczka będzie równie udana!

Więcej zdjęć w Galerii..