Byliśmy w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej  na wspaniałym spotkaniu z krakowską autorką książek dla dzieci p. Barbarą Gawryluk. Znaliśmy już kilka książek, ale bardzo miło było usłyszeć fragmenty czytane przez autorkę. Pani Barbara Gawryluk opowiadała nam, jak powstawały niektóre książki. Dowiedzieliśmy się, którą książkę najbardziej lubi autorka. Zobaczyliśmy najnowszą książkę pt. „KLINIKA ZDROWEGO CHOMIKA: BAZYLIA”  Mieliśmy […]

Nasza klasa w dniu akademii szkolnej była w teatrze, więc w tym roku samodzielnie uczciliśmy Święto Niepodległości 11 listopada. Nauczyliśmy się śpiewać pieśń legionów pt. „Piechota” oraz wykonaliśmy z papieru kotyliony w barwach narodowych. Każdy był w swoim stylu. Byliśmy dumni z ich wykonania.

Klasa 3a ciągle przygotowuje się do udziału w konkursie Krakusek. Tym razem wzięliśmy udział w lekcji muzealnej w Skarbcu na Wawelu oraz na wystawie Wawel zaginiony. Wawel odkrył nam część swoich tajemnic.